CU Pentasa mellékhatások!

Kérdés
2020. április 1. 11:02

Tisztelt Doktor Úr/ Nő! Kb. két hete colitis-sel diagnosztizáltak. Kaptam 4g Pentasát, amit napi egyszer kell bevennem. A gyógyszer szedésének 5. napján erős láz és fejfájás gyötört éjszakánként, így orvosi tanácsra abbahagytam 4-5 napra a agógyszert, majd újra elkezdtem szedni. Amint nem vettem be 4-5 napig, úgy a láz el is múlt, Pár napja újra elkezdtem szedni, és újfent belázasodtam. Próbáltam fél adagot bevenni, attól "csak" hőemelkedésem volt. Sajnos a járvány miatt elég korlátoltak a lehetőségeim (nincs nyitva a gasztróközpont, így az orvosomhoz nem tudok visszamenni). Esetleg más típusú gyógyszer beszerzése segítene? Salofalk, vagy egyéb? Egyébként nagyon szépen kezdenék rendbe jönni, a panaszaim már az első héten elkezdtek csillapod ni, csak a láz miatt egyszerűen nem tudom szedni a készítményt. Nagyon köszönöm a tanácsot!

Dr. Farkas Klaudia
Dr. Farkas Klaudia
  • belgyógyász
  • gasztroenterológus
Dr. Farkas Klaudia válasza:

Kedves Kérdező! Ez egy igen ritka jelenség, túlérzékenységi reakció a hatóanyaggal szemben. Emiatt sajnos a Salofalk sem lenne jó választás. Mindenképp vissza kellene mennie a kezelőorvoshoz vagy telefonon egyeztetni vele, mert úgy tűnik, ezt a hatóanyag csoportot nem fogja tudni alkalmazni a jövőben - sajnos elképzelhető, hogy még beöntő formájában sem. Üdvözlettel, FK

Endoszkópos vizsgálat helyszínek
Könyvtár, friss feltöltések:
Videók
IBD Világnap 2016 Szeged
IBD Világnap 2016 Szeged
Videó hossza: 0:00
Feliratkozás hírlevélre

Amennyiben elsőkézből
szeretne értesülni híreinkről valamint
eseményeinkről kérjük, hogy az alábbi mezők kitöltésével iratkozzon fel
hírlevelünkre!

© 2015 - 2020 MGT Colon - Minden jog fenntartva
Készítette: WebDeb - Ahol a weblapok születnek...
fancy