Viszkető bőr

Kérdés
2017. március 2. 12:33

Tisztelt Doktornő/Úr! Colitis ulcerosát diagnosztizáltak nálam december közepén. Azóta folyamatosan csökkentett adagban medrolt szedek (40 mg-mal kezdtem, jelenleg 4 mg-ot) és 1 hónapja Salofalk 3 granulátumot is. A betegségem tünetei már teljesen megszűntek. Kb 2 hete először csak kipirult az arcom két oldalt, majd égni és viszketni kezdett, szétterjedt a vörösség egész arcomon, még a fülem és a fejem búbja is viszketett, valamint pattanásszerű kiütések is megjelentek rajtam. Elocom krém hatására másnapra teljesen rendbejött az arcom. Azóta időről-időre ha nem is ennyire durván, de kipirosodik és viszket hol az arcom, hol a kézfejem, hol a hátam. Általában pár óra alatt magától elmúlik. A kérdésem, hogy mi okozhatja ezt? Valamelyik gyógyszer mellékhatása, vagy inkább allergia? Nemsokára elhagyhatom a medrol szedését, érdemes addig türelemmel lennem, vagy menjek vissza előbb az orvosomhoz a tüneteimmel?

Dr. Farkas Klaudia
Dr. Farkas Klaudia
  • belgyógyász
  • gasztroenterológus
Dr. Farkas Klaudia válasza:

Kedves Kérdező! A tünetek allergiás eredetűnek tűnnek, a gyógyszeres eredet ellen szól azonban hogy nem állandó jellegűek. Ha azonban minden más kizárható, a Salofalk cseréje szóba jön. Üdvözlettel, FK

Endoszkópos vizsgálat helyszínek
Könyvtár, friss feltöltések:
Videók
IBD Világnap 2016 Szeged
IBD Világnap 2016 Szeged
Videó hossza: 0:00
Feliratkozás hírlevélre

Amennyiben elsőkézből
szeretne értesülni híreinkről valamint
eseményeinkről kérjük, hogy az alábbi mezők kitöltésével iratkozzon fel
hírlevelünkre!

© 2015 - 2020 MGT Colon - Minden jog fenntartva
Készítette: WebDeb - Ahol a weblapok születnek...
fancy